KONST / Litografier / Färglitografi 15685129
nr 1568 5129
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Nypon. Signerad, numrerad 98/360, daterad -85. Färglitografi, bildmått: 33x50 cm, yttermått inklusive ram. 50x66 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 19:22:09
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås